تبلیغات
ღ♥ღ زِن - كلاس ღ♥ღ = بابای میهن بلاگ دات آی آر - روش های جلوگیری از باردار شدن

ساعت

پیوند ها


ماندا
تیرکمون
خدمات رایگان برای ایرانیان آنلاین
آموزش تخصصی کامپیوتر شهرستان اهر
-=-شاپرک-=-
دختر سه بعدی
Music | Programs | Hack
فقط عکس های مجاز
.: بزرگترین سایت تفریحی بالای 18 :.
ٍرزمین من ، شهرستان استهبان
-=-اس ام اس های باحال-=-
سرزمین من ، شهرستان استهبان
-=-هواداران پرسپولیس-=-
COLLECTION DESKTOP WALLPAPERS
پرشین دانلود
.::MegaX::.
-=-هزار و یک شب-=-
-=-و خدایی که در این نزدیکیست-=-
-=-مادر-=-
-=-نرم و آهسته بیائید-=-
-=-گفت و گوهای تنهایی یک دانشجو-=-
-=-فروغ سیمرغ-=-
-=-دخترکی تنها-=-
-=-آهوی وحشی-=-
-=-تپش ثانیه ها-=-
_ ღ♥ღ راز گــــــل رز ღ♥ღ
۩ ۩ ●•▪·˙·سکـــوت ســـرد·˙·▪•● ۩ ۩
-=-پسرانه-=-
-=-زعفران-=-


جستجو

در كل اینترنت
در این سایت

نظرسنجی
خواننده مرود علاقه شما در ایران
لوگو دوستان


سخن روز
وضعیت مدیر در یاهو


وضعیت آب و هوای بندرعباس


آمار وبلاگروش های جلوگیری از باردار شدن


موضوع پست : دانستنیهای ازدواج

در مردان: دو روش اصلی برای جلوگیری از بارداری كه در حال حاضر موجود است و مردان می‌توانند از آن استفاده كنند، كاندوم (كاپوت) و وازكتومی است. فعلاً‌هیچ نوع روش هورمونی برای جلوگیری از بارداری برای مردان وجود ندارد. انتخاب روش‌ جلوگیری از بارداری به عوامل مختلفی از جمله سبك زندگی جنسی و سن بستگی دارد. بهتر است كه تصمیم در این مورد، مشتركاً با همسرتان گرفته شود. مزیت كاندوم این است كه كارایی آن 95 ‌درصد است و می‌تواند از عفونت‌های آمیزشی هم در مرد و هم در زن پیشگیری كند. بسیاری از مردان وقتی مطمئن شوند كه در آینده نمی‌خواهند بچه‌دار شوند، روش وازكتومی را انتخاب می‌كنند. وازكتومی روش ساده‌ای است، اما برگشت ناپذیر بودن آن را باید همیشه مدنظر قرار داد.

 

1)استفاده از كاندوم: كاندوم را باید قبل از تماس جنسی پوشید چون ممكن است اسپرم قبل از انزال هم آزاد شود. در ابتدا باید هوا را از انتهای آن خارج كنید. سپس كاندوم را برروی آلت نعوظ یافته بكشید. پس از پایان مقاربت، باید موقع خارج كردن آلت، كاندوم را در جای خود نگاه دارید تا مانع نشت منی از كناره‌های آن شوید. هیچ‌گاه از یك كاندوم برای چند مقاربت استفاده نكنید.

 

 

2)وازكتومی: وازكتومی مانع از انزال و خروج اسپرم تولید شده در بیضه‌ها می‌شود. در این روش، بخش كوچكی از مجاری منتقل كننده اسپرم از بیضه به آلت برداشته می‌شود. این عمـل با بیحسـی موضعـی و از طریـق برش‌های كوچكی كه در كیسه بیضه‌ داده می‌شود، انجام می گیرد و حدود40 ‌دقیقه طول می‌كشد. تا مدت12 ‌تا ‌16 هفته بعد از وازكتومی، مایع منی همچنان حاوی اسپرم است و بنابراین باید از روش‌های دیگر جلوگیری از بارداری استفاده كرد تا موقعی كه آزمایش منی ‌ثابت كند كه هیچ اسپرمی باقی نمانده است. وازكتومی را باید به عنوان روشی برگشت‌ناپذیر محسوب كرد، چون هر چند می‌توان دو قسمت جدا شده مجراهای قطع شده را به هم متصل كرد اما باروری در اغلب موارد، دوبار به دست نمی‌آید.

 

2)در زنان: تصمیم گیری برای انتخاب روش جلوگیری از بارداری، از موضوعاتی است كه تا حدی به انتخاب فردی شخص بستگی دارد. سن، سبك زندگی، وضعیت سلامت و عقاید شخصی، همگی بر انتخاب فرد تأثیر می گذارد. بهتر است با همسرتان تصمیم بگیرید. هدف از این فصل آن است كه به عنوان راهنما به شما كمك كند تا بتوانید مناسب ترین روش را انتخاب كنید و درباره آن با پزشك خود یا پزشك درمانگاه تنظیم خانواده گفتگو كنید. اكثر روش های جلوگیری از بارداری، در برابر عفونت های آمیزشی از فرد محافظت نمی كنند. با همه این اوصاف، كاندوم های مردانه و زنانه، 95 درصد در پیشگیری از این عفونت ها مؤثر واقع می شوند. روشی را انتخاب كنید كه برای شما ضرری نداشته باشد و مؤثر باشد و با سبك زندگی و خواست های شما هماهنگ باشد. در صورتی كه قطعاً تصمیم گرفته اید كه در آینده نمی خواهید صاحب فرزند شوید، احتمالاً عقیم سازی مردانه (به مبحث وازكتومی مراجعه كنید) یا عقیم سازی زنانه برای شما مناسب است.در زیر چندین روش رایج در كشورمان را مورد بررسی قرار می دهیم:

 

1)سترون سازی زنان: سترون سازی، از روش های جراحی است كه مانع از رسیدن تخمك به رحم می شود و از روش های دایمی جلوگیری از بارداری محسوب می شود. معمولاً این روش با استفاده از لاپاروسكوپی و زیر بیهوشی عمومی انجام می شود. برش های كوچكی بر روی شكم داده می شود و از طریق آنها وسایل جراحی وارد شكم می شود. سپس هر یك از لوله های حمل تخمك (فالوپ) را با گیره می بندند یا آنها را می برند و گره می زنند. در عرض چند روز، كاملاً بهبود پیدا می كند. این روش تأثیری بر تولید هورمون یا عملكرد جنسی ندارد. با وجود این، معمولاً برگشت پذیر نیست و نباید بدون فكر كردن كامل، آن را انجام داد.

             

 2)روش های پوششی: این روش ها مانع از ورود اسپرم به داخل رحم می شوند. این روش شامل كلاهك گردن رحم، دیافراگم و كاندوم های مردانه و زنانه است. روش های پوشش در صورت استفاده ازمواد اسپرم كش (كه در حال حاضر در بسیاری از كاندوم ها وجود دارد) مؤثرتر هستند.

 

3)روش های هورمونی: قرص های جلوگیری از بارداری حاوی هورمون های استروژن و پروژسترون هستند و مانع آزاد شدن تخمك می شوند. این قرص ها بسیار مؤثرند و در زنانی كه عوامل خطری مانند سیگار كشیدن، چاقی یا سابقه ایجاد لخته در رگهای خونی را ندارند، بی ضررند. قرصهای صرفاُ پروژسترونی عمدتا با ضخیم كردن مخاط دهانه گردن رحم تاثیر خود را می گذارند و مانع از ورود اسپرم می شوند. استفاده از این قرص ها در بیشتر زنان مناسب است. با وجود این برای آنكه قرصهای صرفا پروژسترونی مؤثر واقع شوند، باید هر روز آنها را دقیقاً در همان ساعت مصرف كرد. پروژسترون را می توان به صورت تزریق هایی كه هر سه ماه یكبار انجام می شود یا به صورت كپسول های كاشتنی كه دوام سه ساله دارند مصرف كرد.قرصهای ضد بارداری 5 نوع هستند.برای انتخاب نوع قرص حتما به پزشك مراجعه كنید.

 

4)روش های مكانیكی: دستگاه داخل رحمی ضد بارداری یا آی. یو. دی توسط پزشك یا ماما در محل خود كار گذاشته می شود تا مانع از كاشته شدن تخمك بارور شده در مخاط رحم شود. سیستم داخل رحمی ( آی. یو. اس.) كه نوعی آی.یو.دی دارای پروژسترون است،‌ مقدار خونریزی در طی عادت ماهیانه را كم می كند و به پیشگیری از عفونت های لگن كمك می كند.آی.یو.دی فقط برای زنانی مناسب است كه حداقل یك فرزند دارند.زیرا گذاشتن آی.یو.دی در موارد نادری باعث خطر نازایی میشود.احتمال حاملگی با آی.یو.دی در حدود 3 در صد است.

   

 5)روش های طبیعی :

الف)پرهیز دوره ای: به این صورت است كه دمای بدن و مخاط گردن رحم به دقت كنترل شود تا بتوان زمان تخمك گذاری را پیش بینی كرد. سپس از مقاربت در حول و حوش این زمان پرهیز می شود.بطور كلی بعنوان یك فرمول ساده، اگر از روز 11 تا 18،از آمیزش خودداری شود میتوان از حاملگی جلوگیری كرد.توجه داشته باشید كه اولین روز عادت ماهیانه را باید از اولین روز خونریزی قاعدگی در نظر بگیرید و 10 روز پس از آن را یازدهمین روز بحساب بیاورید.در فاصله ی روزهای 11 تا 18 میتوان از كاندوم یا روشهای دیگر استفاده كرد.این روش بعنوان یك روش مؤثر و قابل اطمینان در جلوگیری از حاملگی بشمار نمیرود.

 

ب)بیرون ریختن منی هنگام ارگاسم مرد:در این روش مرد درست قبل از رسیدن به حالت ارگاسم آلت خود را از مهبل زن خارج می كند.این روش اگر با دقت انجام گیرد روش مؤثری برای جلوگیری بشمار میرود.

 

ج)شستشوی داخل مهبل:در این روش بلافصله پس از مقاربت،زن باید مهبل خود را بطور كامل و دقیق با آب ساده با دمای معمولی یا مواد دیگری مثل آب صابون، سركه، آب نمك یا كوكاكولا شستشو دهد.این روش به تنهایی روش قابل اطمینانی نمی باشد.

 

پیشنهاد: پیشنهاد می شود سه روش فوق را با هم تركیب كنید تا نتیجه بهتری بگیرید.ترکیب این سه روش با هم می تواند روش قابل اطمینان و مؤثری باشد بویژه برای كسانیكه نمی خواهند از مواد دارویی و هورمونی برای جلوگیری استفاده كنند.

+ نوشته شده در سه شنبه 3 اردیبهشت 1387 ساعت 01:04 ق.ظ ، توسط پسر جنوبی .:. نظرات : ()صفحات وبلاگ ادامه مطالب در صفحات دیگر

مطالب قبلی

وبلاگ جدید
ویدئو جدید و بسیار زیبای افشین به نام باور نکن
اعتبار را از گوشی دیگری بگیرید
سیر تکاملی و تیپ علی دایی
نویسنده و مدیر وبلاگ باشید
سه آهنگ جدید و فوق العاده زیبا از محسن چاووشی و عل
محسن چاوشی : می خواهم ترانه هایی بخوانم که امید و
معاینه بیضه توسط خود فرد (Testicular Self Examinat
چگونه ظاهرمان را ایده ال کنیم
افسوس
ریمیکس بسیار زیبای دیجی آرش از آهنگ در به در با صد
2 تا کلیپ با حال
اس ام اس های جدید
آهنگ جدید و بسیار زیبای رضا خلج و حمید شکری به نام
عکسی از بازیگر شوخ ایرانیان علی صادقی


منوی وبلاگ

خانه

ترجمه قالب


Weblog RSS

نویسندگان

پسر جنوبی
مانی مانی

موضوعات

سرگرمی

مطالب جالب

ضدحال

اس ام اس

آموزش

آموزش كاربردی

ترفندها

مقالات آموزشی

موزیك

موزیك صوتی

موزیك ویدئو

موبایل

برنامه های موبایل

آهنگ های موبایل

كلیپ ها

دانستنیها

زندگی اجتماعی

ازدواج

با كلاس بودن

ست كردن

ارتباط با جنس مخالف

گالرعكس

تصاویر بازیگران

تصاویر خواننده ها

متفرقه

كتابچه های الكترونیكی

عاشقانه

آرشیو وبلاگ

مرداد 1387
اردیبهشت 1387
فروردین 1387

پیوندهای روزانه


---زعفران---
-=-پسرانه-=-

دیكشنری آنلاین

آمار وبلاگ